Czytanie otwiera umysł

Wizyta dzieci z Przedszkola Publicznego z Niegowy

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniu 12 maja 2022 roku naszą bibliotekę odwiedziła grupa “Misie” (4-5 latki) pod opieką wychowawców. Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki, dowiedziały się o budowie książki oraz poznały zasady ich traktowania. Za pomocą teatrzyku Kamishibai z zaciekawieniem wysłuchały baśni pt. ” O wilku i siedmiu koźlątkach”.

Z dużym zaangażowaniem dzieci wykonały wszystkie zadania zlecone przez bibliotekarzy m.in. puzzle, labirynt.

Dzieci zostały również poinformowane o projekcie realizowanym w naszej bibliotece “Mała książka – wielki człowiek”, do którego zachęcamy. Szczegóły http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

Dziękujemy i zapraszamy!