Odkryj nową rzeczywistość

ETR - tekst łatwy do czytania

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY NIEGOWA

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa, czyli  w skrócie Biblioteka znajduje się w Niegowie przy ulicy Wojska Polskiego 2.

To jest główny budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. Biblioteka ma siedzibę na parterze, na wprost głównego wejścia. Aby dostać się do pomieszczeń biblioteki należy wejść głównym i jedynym wejściem do budynku, bez barier architektonicznych, przejść korytarzem prosto, następnie pokonać dwa schody w dół i wejść go biblioteki.

Po wejściu do pomieszczenia kierujemy się na wprost do lady bibliotecznej, przy której obsługiwany jest czytelnik.

Toaleta znajduje się na parterze, w korytarzu. Toaleta nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Gdzie można zaparkować?

Mniejszy parking znajduje się przed budynkiem, przy wejściu.

Duży parking znajduje się z tyłu budynku (wjazd od ul. Szkolnej).

Czym zajmuje się biblioteka?

• gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem materiałów bibliotecznych, w tym zbiorów specjalnych
  • udzielaniem informacji o posiadanych zbiorach,
  • udzielaniem pomocy w doborze literatury
  • wskazywaniem źródeł informacji
  • prowadzeniem działań edukacyjnych, oświatowych i kulturalnych
  • promowaniem literatury, książek i czytelnictwa
  • zapewniamy bezpłatną możliwość skorzystania na miejscu z komputera i Internetu

Jak skorzystać z usług Biblioteki?

Osoby niepełnosprawne i osoby starsze mogą skorzystać z bezpłatnej usługi "Książka na telefon". Dzwoniąc pod nr tel. 34 315 10 72 lub pisząc e-mail na adres biblioteka@bibliotekaniegowa.pl należy poinformować bibliotekarza o potrzebie dostarczenia książek pod wskazany adres.

Osoby niewidome i mające problem z widzeniem również otrzymają pomoc w bibliotece. Należy wcześniej poinformować jednostkę o problemie z widzeniem. Istnieje także możliwość wizyty w bibliotece z psem przewodnikiem, który pomaga osobie przy poruszaniu się.

Jak skontaktować się z Biblioteką?

Biblioteka w Niegowie jest czynna od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek 8-16, środa i piątek 10-18. Jesteśmy też otwarci w pierwsze soboty miesiąca w godz. 8-16.

Filia w Sokolnikach jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 11-16.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować zadzwoń pod numer 34 315 10 72 lub napisz e-mail biblioteka@bibliotekaniegowa.pl