ETR - tekst łatwy do czytania

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY NIEGOWA

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa, czyli  w skrócie Biblioteka znajduje się w Niegowie przy ulicy Wojska Polskiego 2.

Biblioteka ma siedzibę w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, na parterze. Aby dostać się do pomieszczeń biblioteki należy wejść głównym i jedynym wejściem do budynku, bez barier architektonicznych, przejść korytarzem prosto do pomieszczeń biblioteki.

Po wejściu do biblioteki, osoby sprawne kierują się na wprost (do pokonania schody - 2 stopnie w dół, na ścianie po lewej stronie znajduje się uchwyt), natomiast osoby ze szczególnymi potrzebami, poruszające się na wózkach, kierują się na prawo. Znajduje się tam podjazd dla wózków. Na wprost wejścia znajduje się lada biblioteczna, przy której obsługiwani są czytelnicy. Po lewej stronie (od lady bibliotecznej) znajduje się pomieszczenie, w którym jest kącik dla najmłodszych ( przy oknie ) oraz stół z krzesłami, wygodne fotele, pufy. Jest to strefa odpoczynku, w której wygodnie możne przeglądać nasze zbiory z literatury popularnonaukowej, dziecięcej, młodzieżowej i czasopisma. Po prawej stronie (od lady bibliotecznej) znajduje się wypożyczalnia dla dorosłych, w której znajdziemy literaturę piękną.

Toaleta znajduje się na parterze, w korytarzu po prawej stronie (kierując się od wejścia). Toaleta nie jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Gdzie można zaparkować?

Mniejszy parking znajduje się przed budynkiem, przy głównym wejściu.

Duży parking znajduje się z tyłu budynku (wjazd od ul. Szkolnej). Pozostawienie tam samochodu oznacza dłuższą drogę do głównego wejścia. Parking jest wyłożony kostką brukową, podobnie droga z parkingu do głównego wejścia. Niestety chodnik jest wąski.

Czym zajmuje się biblioteka?

• gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem materiałów bibliotecznych, w tym zbiorów specjalnych
  • udzielaniem informacji o posiadanych zbiorach,
  • udzielaniem pomocy w doborze literatury
  • wskazywaniem źródeł informacji
  • prowadzeniem działań edukacyjnych, oświatowych i kulturalnych
  • promowaniem literatury, książek i czytelnictwa
  • zapewniamy bezpłatną możliwość skorzystania na miejscu z komputera i Internetu

Jak skorzystać z usług Biblioteki?

Osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze mogą skorzystać z bezpłatnej usługi "Książka na telefon". Dzwoniąc pod nr tel. 34 315 10 72 lub pisząc e-mail na adres biblioteka@bibliotekaniegowa.pl należy poinformować bibliotekarza o potrzebie dostarczenia książek pod wskazany adres.

Osoby niewidome i mające problem z widzeniem również otrzymają pomoc w bibliotece. Należy wcześniej poinformować instytucję o problemie z widzeniem. Istnieje także możliwość wizyty w bibliotece z psem przewodnikiem, który pomaga osobie przy poruszaniu się. Dla osób niewidomych lub słabowidzących oferujemy bezpłatne wypożyczanie odtwarzaczy książek mówionych- czytaków, czytników ebooków, audiobooków, lup do czytania oraz książek z dużą czcionką.

Jak skontaktować się z Biblioteką?

Biblioteka w Niegowie jest czynna od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek 8-16, środa i piątek 10-18. Jesteśmy też otwarci w soboty w godz. 9-14 według harmonogramu dostępnego na naszej stronie internetowej i FB.

Filia w Sokolnikach jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 11-16.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować zadzwoń pod numer 34 315 10 72 lub napisz e-mail biblioteka@bibliotekaniegowa.pl