Czytać każdy może

MRD - tekst do odczytu maszynowego

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa jest ośrodkiem informacji biblioteczno-bibliograficznej i oświatowej. Służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych, upowszechnianiu wiedzy i nauki oraz promocji kultury i oświaty. Zajmuje się gromadzeniem, przechowywaniem oraz udostępnianiem materiałów bibliotecznych.

Kontakt z Biblioteką Publiczną Gminy Niegowa

Adres: Niegowa ul. Wojska Polskiego 2, 42-320 Niegowa

Telefon 34 315 10 72

e-mail: biblioteka@bibliotekaniegowa.pl

Kontakt z Filią w Sokolnikach

Adres: Sokolniki 76, 42-320 Niegowa

e-mail: filia@bibliotekaniegowa.pl

Godziny otwarcia:

Biblioteka w Niegowie

poniedziałek 8-16

wtorek          8-16

środa           10-18

czwartek       8-16

piątek          10-18

sobota           9-14 ( pierwsza sobota miesiąca, pozostałe wg harmonogramu)

Filia w Sokolnikach

poniedziałek nieczynne

wtorek          11-16

środa             11-16

czwartek       11-16

piątek            11-16

sobota          9-14 wg harmonogramu na 2023rok

Informacja dla osób niesłyszących lub słabo słyszących

Osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą skontaktować się z Biblioteką w następujący sposób:

• sporządzając pismo i wysyłając je na adres Biblioteki Publicznej Gminy Niegowa,
  • sporządzając i dostarczając pismo do Biblioteki,
  • sporządzając i wysyłając wiadomość na adres e-mail:biblioteka@bibliotekaniegowa.pl,
  • telefonicznie pod numerem 34 315 10 72,

Osoby niewidome i mające problem z widzeniem

Osoby niewidome i mające problem z widzeniem również otrzymają pomoc w bibliotece. Należy wcześniej poinformować jednostkę o problemie z widzeniem. Istnieje także możliwość wizyty w bibliotece z psem przewodnikiem, który pomaga osobie przy poruszaniu się. Dla osób niewidomych oraz słabowidzących posiadamy specjalną ofertę między innymi: odtwarzacze książek mówionych - czytak 4, czytniki e-booków, książki z dużą czcionką, lupy do czytania oraz audiobooki. Wszystkie zbiory oraz sprzęty dostępne są bezpłatnie.

Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych

Biblioteka Główna usytuowana jest w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. Placówka znajduje się na parterze, na wprost głównego i jedynego wejścia do budynku (bez barier architektonicznych). Do biblioteki prowadzą schody (2 stopnie w dół). Od marca 2023 roku jesteśmy instytucją dostępną architektonicznie. Posiadamy podjazd dla wózków. W bibliotece znajduje się wiele miejsc siedzących zapewniających odpoczynek osobom starszym oraz osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Parking

Z przodu budynku (ul. Wojska Polskiego) znajduje się parking, na którym są miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami (blisko wejścia). Również z tyłu budynku (wjazd od ulicy Szkolnej) znajduje się duży, wygodny parking dla osób odwiedzających bibliotekę,