Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@bibliotekaniegowa.pl

34 31 510 72

Odkryj nową rzeczywistość

Odkryj nową rzeczywistość

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa

Ciekawostki

Dofinansowanie w programie PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2024!

Z przyjemnością informujemy, że BPG Niegowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł na realizację zadania "Książka dobra na wszystko!". W ramach projektu zorganizujemy cykliczne warsztaty biblioterapeutyczne dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Odbędzie się również spotkanie autorskie z ulubionym pisarzem oraz wyjazd na dostępne wydarzenie kulturalne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Partnerem w realizacji projektu będzie Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Najnowsze aktualności

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Rys historyczny

W 1946 ro­ku Ra­da Mi­nistrów wy­da­ła de­kret o organizowaniu sie­ci bibliotek publicznych. W następstwie tego dekretu Gminna Rada Narodowa powołała w 1949 roku Bibliotekę Publiczną w Niegowie.

Stanowisko kierownika Biblioteki objął Jan Sztuka, placówka znalazła swą siedzibę w Szkole Podstawowej w Niegowie. Stan księgozbioru po 1949 roku wynosił 940 woluminów.

Logo serwisu.

Biblioteka Publiczna
Gminy Niegowa

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia