Biblioteka Publiczna w Niegowie

Informacja

Biblioteka Publiczna w Niegowie oraz Filia w Sokolnikach od 18 maja są czynne dla czytelników.

Procedura bezpiecznego korzystania z biblioteki dla czytelników  w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. (Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020)

1. Użytkownicy przed wejściem do lokalu biblioteki są zobowiązani do  zdezynfekowania dłoni/rękawiczek (płyn jest dostępny przy wejściu) oraz posiadania ochrony zakrywającej usta i nos.
  2. Czytelnicy będą obsługiwani pojedynczo wyłącznie w zakresie wypożyczenia i zwrotu książek.
  3. Ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru, oraz innych przestrzeni.
  4. Pracownicy wykonują swoją prace przy odpowiednim, zabezpieczeniu:
    maseczka, dezynfekcja dłoni/rękawiczek, blatu lady bibliotecznej oraz zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
  5. W placówce wyznaczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa 3 doby na wyznaczonym regale, po upływie terminu zostaną włączone do księgozbioru. Pomieszczenie będzie wietrzone.
  6. Po zakończeniu godzin wypożyczeń będzie dokonywana dezynfekcja sprzętu, używanych przedmiotów oraz klamek.

W 1946 ro­ku Ra­da Mi­nistrów wy­da­ła de­kret o organizowaniu sie­ci bibliotek publicznych. W następstwie tego dekretu Gminna Rada Narodowa powołała w 1949 roku Bibliotekę Publiczną w Niegowie.