Czytać każdy może

Rozstrzygnięcie konkursu "Mistrz Pięknego Czytania 2023" dla klas V-VIII!

8 listopada br. w Bibliotece w Niegowie odbyły się przesłuchania do konkursu czytelniczego "Mistrz Pięknego Czytania 2023"

dla klas V-VIII.

Do konkursu zgłosiło się 20 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Niegowa,

• Kategoria IV – uczniowie klas V-VI ( 12 uczniów)
  • Kategoria V– uczniowie klas VII-VIII ( 8 uczniów)

Zadaniem uczniów było "piękne" przeczytanie wybranego wiersza Wisławy Szymborskiej, Patronki Roku 2023.

Wystąpienia uczestników zostały ocenione przez Komisję Konkursową w składzie:

• Pan Czesław Świerczyński - mgr filologii polskiej, wieloletni nauczyciel języka polskiego
  • Pani Czesława Świerczyńska - mgr filologii polskiej, wieloletni nauczyciel języka polskiego
  • Pan Zdzisław Adamczyk – wielokrotny laureat konkursów literackich, lokalny ludowy twórca

Przy ocenie Jury brało pod uwagę:

• płynność i bezbłędność czytanego tekstu
  • prawidłową dykcję i tempo czytania
  • intonację czytanego fragmentu (pauzowanie, modulacja głosu)
  • ogólny wyraz artystyczny

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria IV – uczniowie klas V-VI

I miejsce: Kornelia Dysy

II miejsce:  Lena Piętak

III miejsce: Urszula Mizgała

Wyróżnienie: Martyna Gałązka

Kategoria V – uczniowie klas VII-VIII

I miejsce: Denis Maligłówka

II miejsce: Diana Koza

III miejsce: Julia Bereszka

Wyróżnienie: Zuzanna Pałęga

Nagrody i dyplomy zostały rozdane laureatom w Bibliotece Publicznej Gminy Niegowa po ogłoszeniu wyników.

Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Niegowa, Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział   w Niegowie, firmę SPARGO - Ocieplenia natryskowe – reprezentowanej przez Pana Macieja Piłkę oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Niegowa.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za wsparcie i zaangażowanie.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród.

LIS

Zdjęcie: Nagrodzeni laureaci konkursu czytelniczego pozują do pamiątkowego zdjęcia w bibliotece. W rękach trzymają dyplomy.