Zdrowe żywienie i alpakoterapia - warsztaty dla uczestników WTZ - relacja

W ramach Tygodnia Bibliotek, 9 maja 2023 roku, w Bibliotece w Niegowie odbyły się warsztaty edukacyjne na temat:

"Zdrowe żywienie" i "Alpakoterapia".

Tym razem w zajęciach uczestniczyli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku.

W bardzo miłej atmosferze wspólnie przygotowaliśmy pyszną owocową sałatkę.

Pani mgr Ewelina Kurzak ( dietetyk i socjoterapeuta) opowiadała nam o zdrowej diecie, produktach, których powinniśmy używać na co dzień, a których należy unikać. Zaznaczyła, że alpaki bardzo zdrowo się odżywiają. Ich ulubione przysmaki to marchewki, jabłka i buraki.

Najedzeni do syta, pełni  witamin i energii udaliśmy się na zewnątrz, gdzie czekali na nas Bolek i Lolek (alpaki).

Uczestnicy zajęć mogli czesać i karmić zwierzęta. Niektórzy odważyli się podawać marchewki metodą z ust do ust :)

Był też czas na przytulanie alpak i wspólne zdjęcia.

Dziękujemy za miło spędzony czas :)

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach przedsięwzięcia grantowego "Biblioteka Niegowa bardziej dostępna!"

Program Kultura bez barier