Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@bibliotekaniegowa.pl

34 31 510 72

Odkryj nową rzeczywistość

Odkryj nową rzeczywistość

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa

Blog

Spotkania z Panią Małgorzatą Swędrowską - relacja!

Spotkania z Panią Małgorzatą Swędrowską - relacja!

19 kwietnia 2023r. - niezapomniany dzień dla Nas wszystkich, pełen wrażeń i emocji!

Bibliotekę w Niegowie odwiedziła wyjątkowa osoba Pani Małgorzata Swędrowska, autorka książek dla dzieci i dorosłych, twórczyni czytania wrażeniowego, popularyzatorka dobrej literatury dziecięcej, pedagożka, trenerka i edukatorka nauczycieli i bibliotekarzy.

W tym dniu odbyły się cztery spotkania autorskie z dziećmi uczęszczającymi do przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Niegowa. 

W godzinach popołudniowych odbyły się także warsztaty dla rodzin na temat: "Czytanie wrażeniowe. Jak rozkochać dzieci w książkach?"

Pani Małgorzata zapoznała Nas ze swoją twórczością. Prezentowała bardzo ciekawe i różnorodne książeczki dla dzieci. Czytając angażowała uczestników spotkania w taki sposób, by pozostawić w nich wiele wrażeń.

"Czytanie wrażeniowe to smakowanie literatury wszystkimi zmysłami"

Śmiało możemy powiedzieć, że doświadczyliśmy tego na własnej skórze. 

Przytoczę piękną wypowiedź Pani Małgorzaty, która w pełni oddaje ideę czytania wrażeniowego:

"Korzyści z czytania wrażeniowego są wielowymiarowe. Po pierwsze buduje się relacja między dzieckiem (dziećmi) a dorosłym. Dziecko staje się współuczestnikiem czytania.  Jest nie tylko biernym słuchaczem, ale dzięki swoim aktywnościom – tupaniu, klaskaniu, dopowiadaniu słów, wyrażaniu emocji – uczestniczy w budowaniu klimatu opowieści. A ponieważ ma zadanie, czuje się potrzebne, ważne i zaczyna współpracować, czyli potrafi dłużej koncentrować się na czytaniu. Spotkanie z książką może być nie tylko czasem rozwijania wyobraźni, bogacenia słownictwa, uczenia się życia poprzez stawianie pytań i szukanie odpowiedzi, ale i swoistą przeciwwagą dla wielości, wieloznaczności, chaosu. Spotkanie z książką może więc stać się chwilą relaksu, wytchnienia, spowolnienia życia i zaproszeniem do wzbudzania refleksji, wyciągania wniosków, analizowania sytuacji. Dzięki temu człowiek nabiera wprawy w definiowaniu siebie i buduje piękną osobowość".

Dziękujemy za wspaniale spędzony dzień!

Spotkania z Panią Małgorzatą Swędrowską zostały zrealizowane w ramach przedsięwzięcia grantowego "Biblioteka Niegowa bardziej dostępna!"

Program Kultura bez barier

Fotorelacja

                    

 

 

21

KWI

2023

126

razy

czytano

39/263

bibliotekaniegowa.pl

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Rys historyczny

W 1946 ro­ku Ra­da Mi­nistrów wy­da­ła de­kret o organizowaniu sie­ci bibliotek publicznych. W następstwie tego dekretu Gminna Rada Narodowa powołała w 1949 roku Bibliotekę Publiczną w Niegowie.

Stanowisko kierownika Biblioteki objął Jan Sztuka, placówka znalazła swą siedzibę w Szkole Podstawowej w Niegowie. Stan księgozbioru po 1949 roku wynosił 940 woluminów.

Logo serwisu.

Biblioteka Publiczna
Gminy Niegowa

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Warsztaty dla rodzin w bibliotece na temat czytania wrażeniowego. Dzieci wraz z rodzicami siedzą na niebieskim dywanie i słuchają wypowiedzi zaproszonej pisarki.

Zdjęcie: Warsztaty dla rodzin w bibliotece na temat czytania wrażeniowego. Dzieci wraz z rodzicami siedzą na niebieskim dywanie i słuchają wypowiedzi zaproszonej pisarki.
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia