
Informacja!
Filia w Sokolnikach będzie nieczynna w dniu 29 września (piątek). Zapraszamy do Filii w sobotę w godz. 9-14.
29
wrz
2023
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Biblioteki Publicznej Gminy Niegowa. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Bibliotekę w Niegowie odwiedziła wyjątkowa osoba Pani Małgorzata Swędrowska, autorka książek dla dzieci i dorosłych, twórczyni czytania wrażeniowego, popularyzatorka dobrej literatury dziecięcej, pedagożka, trenerka i edukatorka nauczycieli i bibliotekarzy.
W tym dniu odbyły się cztery spotkania autorskie z dziećmi uczęszczającymi do przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Niegowa.
W godzinach popołudniowych odbyły się także warsztaty dla rodzin na temat: "Czytanie wrażeniowe. Jak rozkochać dzieci w książkach?"
Pani Małgorzata zapoznała Nas ze swoją twórczością. Prezentowała bardzo ciekawe i różnorodne książeczki dla dzieci. Czytając angażowała uczestników spotkania w taki sposób, by pozostawić w nich wiele wrażeń.
"Czytanie wrażeniowe to smakowanie literatury wszystkimi zmysłami"
Śmiało możemy powiedzieć, że doświadczyliśmy tego na własnej skórze.
Przytoczę piękną wypowiedź Pani Małgorzaty, która w pełni oddaje ideę czytania wrażeniowego:
"Korzyści z czytania wrażeniowego są wielowymiarowe. Po pierwsze buduje się relacja między dzieckiem (dziećmi) a dorosłym. Dziecko staje się współuczestnikiem czytania. Jest nie tylko biernym słuchaczem, ale dzięki swoim aktywnościom – tupaniu, klaskaniu, dopowiadaniu słów, wyrażaniu emocji – uczestniczy w budowaniu klimatu opowieści. A ponieważ ma zadanie, czuje się potrzebne, ważne i zaczyna współpracować, czyli potrafi dłużej koncentrować się na czytaniu. Spotkanie z książką może być nie tylko czasem rozwijania wyobraźni, bogacenia słownictwa, uczenia się życia poprzez stawianie pytań i szukanie odpowiedzi, ale i swoistą przeciwwagą dla wielości, wieloznaczności, chaosu. Spotkanie z książką może więc stać się chwilą relaksu, wytchnienia, spowolnienia życia i zaproszeniem do wzbudzania refleksji, wyciągania wniosków, analizowania sytuacji. Dzięki temu człowiek nabiera wprawy w definiowaniu siebie i buduje piękną osobowość".
Dziękujemy za wspaniale spędzony dzień!
Spotkania z Panią Małgorzatą Swędrowską zostały zrealizowane w ramach przedsięwzięcia grantowego "Biblioteka Niegowa bardziej dostępna!"
Program Kultura bez barier
Fotorelacja
Filia w Sokolnikach będzie nieczynna w dniu 29 września (piątek). Zapraszamy do Filii w sobotę w godz. 9-14.
29
wrz
2023
Więcej
W środowe popołudnie (27 września), uczestnicy warsztatów ceramicznych, malowali swoje wyroby z gliny. Za tydzień, po kolejnym procesie wypału, gotowe prace będzie można odebrać w ...
29
wrz
2023
Więcej
Z okazji zbliżającego się Dnia Głośnego Czytania, obchodzonego 29 września, Bibliotekarka Pani Lucyna Staszowska odwiedziła Przedszkole w Sokolnikach. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały ...
27
wrz
2023
Więcej
W 1946 roku Rada Ministrów wydała dekret o organizowaniu sieci bibliotek publicznych. W następstwie tego dekretu Gminna Rada Narodowa powołała w 1949 roku Bibliotekę Publiczną w Niegowie.
Stanowisko kierownika Biblioteki objął Jan Sztuka, placówka znalazła swą siedzibę w Szkole Podstawowej w Niegowie. Stan księgozbioru po 1949 roku wynosił 940 woluminów.
Wyszukiwarka
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.