Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@bibliotekaniegowa.pl

34 31 510 72

Czytać każdy może

Czytać każdy może

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa

Blog

Warsztaty z obsługi czytaków!

Warsztaty z obsługi czytaków!

28 lutego 2023r. odbyły się warsztaty z obsługi czytaków, czyli odtwarzaczy audiobooków, muzyki, słuchowisk lub podcastów.

Uczestnikami zajęć byli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku oraz seniorzy.

Czytaki dedykowane są między innymi osobom słabowidzącym, niewidomym, seniorom oraz osobom o obniżonej sprawności manualnej.
Są bardzo proste w obsłudze i wygodne w użytkowaniu.
Mają wbudowany dyktafon oraz mówiący zegar.
 
Zachęcamy do ich bezpłatnego wypożyczania w Naszej Bibliotece????
 
Szkolenie zostało przeprowadzone przez firmę Good Books. Odbyło się w ramach realizowanego przedsięwzięcia grantowego "Biblioteka Niegowa bardziej dostępna!"
Program Kultura bez barier

Czytak 4

CZYTAK Odtwarzacz cyfrowych książek zakupiony w ramach programu Kultura bez barier przyjazny i łatwy w obsłudze odtwarzacz audiobooków i muzyki Słuchanie audiobooków nigdy dotąd nie było tak wygodne i łatwe. Polecamy Czytaka wszystkim, którzy lubią a nie ...

28

LUT

2023

296

razy

czytano

143/358

bibliotekaniegowa.pl

Najnowsze aktualności

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Rys historyczny

W 1946 ro­ku Ra­da Mi­nistrów wy­da­ła de­kret o organizowaniu sie­ci bibliotek publicznych. W następstwie tego dekretu Gminna Rada Narodowa powołała w 1949 roku Bibliotekę Publiczną w Niegowie.

Stanowisko kierownika Biblioteki objął Jan Sztuka, placówka znalazła swą siedzibę w Szkole Podstawowej w Niegowie. Stan księgozbioru po 1949 roku wynosił 940 woluminów.

Logo serwisu.

Biblioteka Publiczna
Gminy Niegowa

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Warsztaty z obsługi czytaków w bibliotece. Uczestnicy zajęć siedzą przy stole, spoglądają na prezentację wyświetlaną na dużym ekranie.

Zdjęcie: Warsztaty z obsługi czytaków w bibliotece. Uczestnicy zajęć siedzą przy stole, spoglądają na prezentację wyświetlaną na dużym ekranie.

Grupa seniorów uczestnicząca w warsztatach z obsługi czytaków. W bibliotece, uczestnicy siedzą przy długim stole, patrzą na ekran, na którym jest wyświetlana prezentacja dotycząca czytaków.

Zdjęcie: Grupa seniorów uczestnicząca w warsztatach z obsługi czytaków. W bibliotece, uczestnicy siedzą przy długim stole, patrzą na ekran, na którym jest wyświetlana prezentacja dotycząca czytaków.
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia