Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@bibliotekaniegowa.pl

34 31 510 72

Biblioteka Publiczna w Niegowie

Biblioteka Publiczna w Niegowie

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa

Blog

Wizyta przedszkolaków z Ludwinowa

Wizyta przedszkolaków z Ludwinowa

24 listopada gościliśmy dwie grupy przedszkolaków "Kubusie" i "Żabki ".
Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki, dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem. Poznały budowę książki oraz zasady jej traktowania. Z zaciekawieniem oglądały książeczki i wysłuchały bajki pod tytułem "Kot w butach ".
Uczestnicy zajęć zostali także poinformowani o trwającej od kilku lat w naszej bibliotece akcji dla dzieci w wieku przedszkolnym "Mała książka - wielki człowiek". Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które zapisze się do naszej biblioteki w prezencie otrzyma wyjątkową książeczkę "Pierwsze czytanki dla..." lub "Krasnal w krzywej czapce" ( do wyboru ) oraz kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
• Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Dziękujemy za miło spędzony czas i zachęcamy do częstych odwiedzin ????
Dzieci siedzą w bibliotece na kolorowych poduszkach, słuchają bajki   Kobieta prezentuje dzieciom książeczki dla przedszkolaków, które mogą otrzymać w prezencie przystępując do akcji Mała książka - wielki człowiek. Jedna książka ma na okładce żółtego tygryska na białym tle. Druga książka przedstawia krasnala w czerwonej czapce siedzącego na budynku biblioteki, na niebieskim tle.  Dzieci siedząc na dywanie oglądają przygotowane przez bibliotekarzy kolorowe książeczki.

27

LIS

2022

228

razy

czytano

178/375

bibliotekaniegowa.pl

Najnowsze aktualności

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Rys historyczny

W 1946 ro­ku Ra­da Mi­nistrów wy­da­ła de­kret o organizowaniu sie­ci bibliotek publicznych. W następstwie tego dekretu Gminna Rada Narodowa powołała w 1949 roku Bibliotekę Publiczną w Niegowie.

Stanowisko kierownika Biblioteki objął Jan Sztuka, placówka znalazła swą siedzibę w Szkole Podstawowej w Niegowie. Stan księgozbioru po 1949 roku wynosił 940 woluminów.

Logo serwisu.

Biblioteka Publiczna
Gminy Niegowa

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece. Dzieci siedzą na kolorowych poduszkach, słuchają kobiety, która opowiada o bibliotece i znajdujących się tam zbiorach.

Zdjęcie: Wizyta przedszkolaków w bibliotece. Dzieci siedzą na kolorowych poduszkach, słuchają kobiety, która opowiada o bibliotece i znajdujących się tam zbiorach.
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia