Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@bibliotekaniegowa.pl

34 31 510 72

Czytać każdy może

Czytać każdy może

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa

Blog

Szkolenia bibliotekarzy!

Szkolenia bibliotekarzy!

W ramach przedsięwzięcia grantowego "Biblioteka Niegowa bardziej dostępna" zakończyliśmy szkolenia zaplanowane na 2022r.

Eksperci z Fundacji Good Culture https://goodculture.pl/ wprowadzili nas w świat osób ze szczególnymi potrzebami. Poznaliśmy obowiązujące prawo dotyczące dostępności, zasady obsługi czytelników/użytkowników o szczególnych potrzebach, a także przykłady działań na stworzenie oferty kulturalnej bez barier. Zdobyta wiedza oraz umiejętności pozwolą nam stworzyć przyjazną i dostępną dla wszystkich bibliotekę.
KULTURA BEZ BARIER
 

15

LIS

2022

94

razy

czytano

45/241

bibliotekaniegowa.pl

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Rys historyczny

W 1946 ro­ku Ra­da Mi­nistrów wy­da­ła de­kret o organizowaniu sie­ci bibliotek publicznych. W następstwie tego dekretu Gminna Rada Narodowa powołała w 1949 roku Bibliotekę Publiczną w Niegowie.

Stanowisko kierownika Biblioteki objął Jan Sztuka, placówka znalazła swą siedzibę w Szkole Podstawowej w Niegowie. Stan księgozbioru po 1949 roku wynosił 940 woluminów.

Logo serwisu.

Biblioteka Publiczna
Gminy Niegowa

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zrzut ekranu ze szkolenia online. Po lewej stronie widoczna prezentacja dotycząca dostępności w bibliotece. W prawym, górnym rogu znajdują się okienka prezentujące wizerunki bibliotekarzy uczestniczących w szkoleniu oraz wizerunek trenera.

Zdjęcie: Zrzut ekranu ze szkolenia online. Po lewej stronie widoczna prezentacja dotycząca dostępności w bibliotece. W prawym, górnym rogu znajdują się okienka prezentujące wizerunki bibliotekarzy uczestniczących w szkoleniu oraz wizerunek trenera.
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia