Odkryj nową rzeczywistość

“Kartki na Dzień Mamy” – zajęcia literacko-plastyczne w naszej bibliotece!

W dniu 20 maja 2022 roku (piątek) w naszej bibliotece odbyły się zajęcia literacko-plastyczne. Tematem spotkania był zbliżający się 26 maja Dzień Mamy.
Dzieci poznały historię i kilka ciekawostek związanych z tym świętem oraz wysłuchały wierszy “Bukiecik dla Mamy” Włodzimierza Ścisłowskiego, “Zamiana” Heleny Bojarskiej i “Dom” Stanisława Szydłowskiego. Uczestnicy zajęć własnoręcznie wykonali piękne laurki dla swoich mam.
“Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka”.
abp Stanisław Wielgus