18 stycznia - Międzynarodowy Dzień Kubusia ...
Święto obchodzone jest co najmniej od 1986 roku, czyli w dzień urodzin pisarza Alana Aleksandra Milne’a. Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę ...
17
sty
2025
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Biblioteki Publicznej Gminy Niegowa. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Tematem spotkania dla uczniów z klas I-III było Znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia, na podstawie książki “Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Dla uczniów z klas IV-VI omówiony został temat Profilaktyki uzależnień.
“Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” to książka opowiadająca o przygodach chłopca Piotrusia podczas jego wakacyjnego pobytu u dziadka. Zawiera dużo zdjęć i rysunków mówiących o przeżyciach bohatera. Książka ma też charakter edukacyjny – wskazuje jak poprzez zabawę dziecko może nauczyć się kontaktu z mapą. Książka zawiera mapy z terenów gminnych z ciekawymi nazwami miejscowości np.: Jeże, Kokoszka, Rogi, Mrówki, Pieczarki, Misie z krótkim ich opisem. Autor umieścił na początku książki bardzo mądre motto: “Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy”, które było odczytane przez chętne dzieci.
Nawiązując do motta autor zachęcał uczestników do czytania książek, zgłębiania zawartej w niej wiedzy, dawał wskazówki jak się uczyć, żeby się nauczyć. Zwrócił uwagę jak ważną rolę dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu pełni odpowiednia ilość snu, zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu. Przekonywał swoich słuchaczy do tego, że czytanie książek jest doskonałym zamiennikiem dla wieczornego przesiadywania przed ekranem komputera czy smartfona. Działa relaksująco, wzbogaca słownictwo oraz wiedzę a także rozwija wyobraźnię i pozwala oderwać się od szarej codzienności. W trakcie spotkania Pan Zbigniew wielokrotnie promował zdrowy styl życia, poszerzał wiedzę dzieci na temat uzależnień. Podkreślał, że książka jest m.in. pokarmem dla umysłu, że kto czyta żyje podwójnie.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniach, trafnie odpowiadały na wszystkie zadawane pytania.
Książki „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, a także “Krioterapia. To warto wiedzieć” Pana Zbigniewa Kołba dostępne są w naszej bibliotece. Zapraszamy do wypożyczania.
Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu spotkań autorskich:
Wójtowi Gminy Niegowa Panu Mariuszowi Rembak
Pełnomocnikowi Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Pani Małgorzacie Gocył
Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Niegowie Panu Leszkowi Kaweckiemu.
Fotorelacja
Święto obchodzone jest co najmniej od 1986 roku, czyli w dzień urodzin pisarza Alana Aleksandra Milne’a. Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę ...
17
sty
2025
Więcej
17
sty
2025
Więcej
Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych wydarzeń zorganizowanych przez naszą bibliotekę! Link do filmu: https://youtube.com/shorts/n79F-aGCB0Q?feature=share
7
sty
2025
Więcej
W 1946 roku Rada Ministrów wydała dekret o organizowaniu sieci bibliotek publicznych. W następstwie tego dekretu Gminna Rada Narodowa powołała w 1949 roku Bibliotekę Publiczną w Niegowie.
Stanowisko kierownika Biblioteki objął Jan Sztuka, placówka znalazła swą siedzibę w Szkole Podstawowej w Niegowie. Stan księgozbioru po 1949 roku wynosił 940 woluminów.
Wyszukiwarka
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.