Czytać każdy może

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom!

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

pod hasłem

“LUBIMY CZYTAĆ POLSKICH AUTORÓW”

Czytanie zaspokaja potrzebę bliskości i miłości, uczy języka i myślenia, rozwija wiedzę, wyobraźnię i wrażliwość moralną, jest najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka. A do tego jest proste, tanie, dostępne dla każdego i dzieci je uwielbiają! Rodzice i inni dorośli mają prawdziwą moc sprawczą ─ czytając dziecku 20 minut dziennie, codziennie, wychowują czytelnika i dają mu szansę na lepsze życie, bowiem czytelnicy stale poszerzają swoją wiedzę, zarabiają więcej, żyją zdrowiej, a nawet dłużej, gdyż podejmują mądrzejsze decyzje.*

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie czytają online!

Startujemy 26 maja!

Zapraszamy do słuchania i oglądania!

Znajdziesz nas!

* Z wykładu Jima Trelease’a, autora „The Read-Aloud Handbook”, wygłoszonego na Finale kampanii „Cala Polska czyta dzieciom”.

Aleksander Fredro "Małpa w kąpieli"

Aleksander Fredro "Paweł i Gaweł"

Maria Konopnicka "Krasnoludki"

Maria Konopnicka "Stefek Burczymucha"