Zapraszamy na edukacyjne zajęcia z Lego Robotyki ...
7 grudnia 9:30-11:30 I grupa 12:00-14:00 II grupa Koszt: 40 zł/2 godziny/dziecko Płatne instruktorowi w dniu warsztatów. ZAPISY: 786 237 114, 786 056 ...
2
gru
2024
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Biblioteki Publicznej Gminy Niegowa. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Na pierwsze spotkanie zostali zaproszeni uczniowie z klas IV i V SP w Niegowie. Była to niezwykła multimedialna podróż i opowieść o Afryce. Uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat afrykańskich zwierząt i przyrody. Oglądali zdjęcia i filmy przyrodnicze oraz poznawali ciekawostki z życia goryli, mandryli, słoni, hipopotamów i wielu innych gatunków zwierząt. Dowiedzieli się jak na co dzień żyje się oraz podróżuje w egzotycznych dla nas rejonach. Uczniowie poznali ciekawostki kulinarne, a także się uczyli się języka suahili, którym mówią ludzie w Tanzanii oraz Kenii.
Drugie spotkanie autorskie zostało zorganizowane dla uczestników WTZ w Ogorzelniku, w ramach realizacji zadania "Książka dobra na wszystko!", które otrzymało dofinansowanie z programu Partnerstwo dla Książki.
Tematem spotkania były "Opowieści o Afryce - góry, przyroda, podróże". Pan Robert Gondek zabrał nas na wyprawę w Góry księżycowe w Ugandzie oraz na szczyty Kilimandżaro i Mount Kenya. Zobaczyliśmy, jak różnorodna jest Afryka. Podziwialiśmy afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków. Odwiedziliśmy masajskie wioski w Tanzanii.
Każdy z uczestników spotkania przekonał się, że podróżowanie po Afryce jest ekscytujące, pełne przygód i niezapomnianych doświadczeń.
Dziękujemy!
Spotkanie autorskie dla uczestników WTZ w Ogorzelniku dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".
Fotorelacja
7 grudnia 9:30-11:30 I grupa 12:00-14:00 II grupa Koszt: 40 zł/2 godziny/dziecko Płatne instruktorowi w dniu warsztatów. ZAPISY: 786 237 114, 786 056 ...
2
gru
2024
Więcej
Z przyczyn od nas niezależnych spotkanie autorskie z Mają Opiłką, planowane na 4 grudnia br. nie odbędzie się. Za utrudnienia przepraszamy.
2
gru
2024
Więcej
W dniu 29 listopada br. w bibliotece odbył się wieczorek literacko-muzyczny o tematyce jesiennej. Jesień to magiczna pora roku. To czas przemijania, refleksji i nostalgii. Z pewnością ...
2
gru
2024
Więcej
W 1946 roku Rada Ministrów wydała dekret o organizowaniu sieci bibliotek publicznych. W następstwie tego dekretu Gminna Rada Narodowa powołała w 1949 roku Bibliotekę Publiczną w Niegowie.
Stanowisko kierownika Biblioteki objął Jan Sztuka, placówka znalazła swą siedzibę w Szkole Podstawowej w Niegowie. Stan księgozbioru po 1949 roku wynosił 940 woluminów.
Wyszukiwarka
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.